Locuri de munca in Cipru

Aceste mesaje vor fi mutate in curand in categoriile potrivite.

Moderator: compy

Postby clau » Sun Oct 18, 2009 7:52 am

Am vrut doar sa cunosc niste site-uri de joburi la care sa pot aplica, nu am cerut ca cineva de pe site sa-mi ofere o slujba,ci doar niste indicii dar, cred ca am cerut prea mult. Vorbesti despre perechea respectiva - tot respectul meu pentru ei - dar spui ca au fost trimisi la munca si "nici nu au vrut sa o faca". Ei, bine, desi atat eu cat si prietenul meu avem o anume pregatire superioara, atunci cand am hotarat sa venim in Cipru, la munca, nu am pus baza pe studiile facute in tara ci tocmai pe munca fizica pentru ca suntem constienti, amandoi, ca asta e baza. Nu suntem persoane cu fite, desi ca fiecare am vrea sa avem conditii bune si de munca si de locuit. In fine, multumesc pentru ajutor, chiar daca nu mi-ai raspuns la intrebari - in fond, nu ai nici o obligatie - si cat ai raspuns este mult. Concluzia mea? Dezamagire, chiar totala. Uneori, obiectivitatea poate avea haine negre, fara a fi doar obiectivitate. As fi curioasa de niste lucruri: tu, cum ai reusit, cum a fost cu chiria, cu hrana, cu munca? - totul pe tava? -evident, daca voi primi raspuns. Concluzia? Romani care vreti sa veniti in Cipru: NU VENITI ca aici e mai greu ca in tara, unde curge lapte si miere si te roaga la orice colt de strada cu un job super bine platit, unde chiriile sunt cele mai mici din Europa, unde este Paradisul pe pamant.Daca imi vei raspunde, te rog frumos, sa ma citezi, in acest fel voi fi instiintata prin mail. Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, imi cer scuze pentru raspunsurile mele acide, dar...in fine, inchei aici si va urez tuturor romanilor din Cipru doar IUBIRE SI LUMINA.[/quote]

Ne tot urezi iubire si lumina dar nu cred ca este o urare pe bune :)

Eu sant de multi ani in cipru si cand am venit eu era o insula insorita, plina de turisti si toate mergeau ca unse in comparatie cu perioada asta in care tot insula insorita este dar turistii nu mai sant, industrie grea nu exista, agricultura nu prea au, restaurantele inchid, magazinele baga redurceri de la inceputul sezonului, s.a.m.d.

S-auzim numai de bine!

clau
Moderator

Postby pasarea phoenix » Sun Oct 18, 2009 4:21 pm

clau wrote:Am vrut doar sa cunosc niste site-uri de joburi la care sa pot aplica, nu am cerut ca cineva de pe site sa-mi ofere o slujba,ci doar niste indicii dar, cred ca am cerut prea mult. Vorbesti despre perechea respectiva - tot respectul meu pentru ei - dar spui ca au fost trimisi la munca si "nici nu au vrut sa o faca". Ei, bine, desi atat eu cat si prietenul meu avem o anume pregatire superioara, atunci cand am hotarat sa venim in Cipru, la munca, nu am pus baza pe studiile facute in tara ci tocmai pe munca fizica pentru ca suntem constienti, amandoi, ca asta e baza. Nu suntem persoane cu fite, desi ca fiecare am vrea sa avem conditii bune si de munca si de locuit. In fine, multumesc pentru ajutor, chiar daca nu mi-ai raspuns la intrebari - in fond, nu ai nici o obligatie - si cat ai raspuns este mult. Concluzia mea? Dezamagire, chiar totala. Uneori, obiectivitatea poate avea haine negre, fara a fi doar obiectivitate. As fi curioasa de niste lucruri: tu, cum ai reusit, cum a fost cu chiria, cu hrana, cu munca? - totul pe tava? -evident, daca voi primi raspuns. Concluzia? Romani care vreti sa veniti in Cipru: NU VENITI ca aici e mai greu ca in tara, unde curge lapte si miere si te roaga la orice colt de strada cu un job super bine platit, unde chiriile sunt cele mai mici din Europa, unde este Paradisul pe pamant.Daca imi vei raspunde, te rog frumos, sa ma citezi, in acest fel voi fi instiintata prin mail. Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, imi cer scuze pentru raspunsurile mele acide, dar...in fine, inchei aici si va urez tuturor romanilor din Cipru doar IUBIRE SI LUMINA.

Ne tot urezi iubire si lumina dar nu cred ca este o urare pe bune :)

Eu sant de multi ani in cipru si cand am venit eu era o insula insorita, plina de turisti si toate mergeau ca unse in comparatie cu perioada asta in care tot insula insorita este dar turistii nu mai sant, industrie grea nu exista, agricultura nu prea au, restaurantele inchid, magazinele baga redurceri de la inceputul sezonului, s.a.m.d.

S-auzim numai de bine![/quote]

Si totusi, urarea mea e intr-adevar de bine, Clau. Doar impresia ta este alta, din pacate. Imi dau seama ca nu poti crede ca cineva iti poate face o astfel de urare din suflet, avand in vedere, mai ales, mesajele noastre putin "intepatoare". Doar ca, asa cum am mai spus, printre altele sunt si Maestru-Terapeut Reiki si astfel de urari le facem doar din suflet. Ca o mica paranteza am sa-ti dau adresa site-urilor mele, pentru o lectura de "duminica"
http://reiki.trei.ro/

http://terapiereiki.com/index.htm
O duminica plina de Iubire si Lumina. Si nu doar

pasarea phoenix
Active

Postby compy » Mon Oct 19, 2009 10:11 am

Ce spune clau despre chirii si transport este adevarat. O garsoniera (studio) sau un apartament cu un dormitor costa de la 350 de euro in sus (mai scumpe in Nicosia) si trebuie sa dai depozit pe o luna plus chiria in avans. Dar sunt putine si greu de gasit, pentru ca cipriotii construiesc apartamente cu minim 2 dormitoare. Cu transportul este iar adevarat. Busurile, chiar daca vin in general greu, circula si mai greu dimineata, cand orasele sunt sufocate de trafic (mai ales Nicosia). Eu am luat masina cu credit, dar tot fac aproape o ora pana la serviciu, drum care de obicei nu dureaza mai mult de 20 de minute in restul zilei.
Varianta mai ieftina este sa cautati o camera de inchiriat intr-un apartament sau o casa, caz in care veti discuta eventual cu chiriasul existent, nu cu proprietarul, si nu veti plati neaparat si depozitul. O camera poate fi 150-200 de euro. Temporar este o solutie, zic eu. Cu transportul, fie va luati biciclete (100-300 de euro, in functie de calitate si vechime), fie incercati sa va descurcati cu autobuzul (un abonament e cam 40 de euro) sau poate puteti veni cu masina personala din Romania (costa cam 500 de euro pentru 2 persoane, venind prin Turcia). Oricum ar fi, cateva zile pana gasiti de inchiriat va trebui sa stati la un hotel sau la vreo cunostinta.
Plata salariului se face de regula lunar, deci primul salariu il veti primi de-abia peste o luna de cand incepeti munca. Daca patronul este amabil, va poate da un avans, dar sa nu va asteptati sa fie generos.

compy
Moderator

Postby pasarea phoenix » Mon Oct 19, 2009 3:09 pm

compy wrote:Ce spune clau despre chirii si transport este adevarat. O garsoniera (studio) sau un apartament cu un dormitor costa de la 350 de euro in sus (mai scumpe in Nicosia) si trebuie sa dai depozit pe o luna plus chiria in avans. Dar sunt putine si greu de gasit, pentru ca cipriotii construiesc apartamente cu minim 2 dormitoare. Cu transportul este iar adevarat. Busurile, chiar daca vin in general greu, circula si mai greu dimineata, cand orasele sunt sufocate de trafic (mai ales Nicosia). Eu am luat masina cu credit, dar tot fac aproape o ora pana la serviciu, drum care de obicei nu dureaza mai mult de 20 de minute in restul zilei.
Varianta mai ieftina este sa cautati o camera de inchiriat intr-un apartament sau o casa, caz in care veti discuta eventual cu chiriasul existent, nu cu proprietarul, si nu veti plati neaparat si depozitul. O camera poate fi 150-200 de euro. Temporar este o solutie, zic eu. Cu transportul, fie va luati biciclete (100-300 de euro, in functie de calitate si vechime), fie incercati sa va descurcati cu autobuzul (un abonament e cam 40 de euro) sau poate puteti veni cu masina personala din Romania (costa cam 500 de euro pentru 2 persoane, venind prin Turcia). Oricum ar fi, cateva zile pana gasiti de inchiriat va trebui sa stati la un hotel sau la vreo cunostinta.
Plata salariului se face de regula lunar, deci primul salariu il veti primi de-abia peste o luna de cand incepeti munca. Daca patronul este amabil, va poate da un avans, dar sa nu va asteptati sa fie generos.

Va multumesc

pasarea phoenix
Active

Postby bogdanbf » Tue Oct 20, 2009 4:21 am

pasarea phoenix wrote:
clau wrote:Nu vrea nimeni sa te descurajeze (cel putin eu) dar trebuie sa fim realisti, exact cum ai spus, aici nu circula cainii cu covrigi in coada si nici nu sant toate pe roze cum s-ar crede in Romania. Este o tara mica si locurile de munca sant limitate tinand cont ca au dat navala o gramada de pe la noi si din alte tari si din acest motiv piata muncii este cam saturata.

Am sa-ti dau un exemplu care poate iti va descrie exact situatia. Astazi am intalnit un cuplu, el tehnician IT si ea profesoara de desen si muzica deci amandoi inteligenti, tineri si dornici de munca dar marea lor problema este ca nu pot munci in niste locuri care nu sant obisnuiti sa o faca adica: constructii, gradinarit si alte joburi in care nu este nevoie sa-ti folosesti mintea prea mult ci doar mainile, joburi care din pacate sant cele mai accesibile pentru un strain care nu stie limba si pe nimeni in general sa-l ajute. Au venit cu promisiuni din partea unuia care i-a trimis la munca fizica si bineinteles ca nu s-au descurcat si nici n-au vrut s-o faca. Cu casa se descurca si mai prost dat fiind faptul ca chiriile sant scumpe in general si locatiile mai centrale sant si mai scumpe si cum spuneam la capitolul transporturi e jale.

Acum nu stiu tu ce esti dispus sa muncesti in Cipru dar sa stii ca fara bani pentru inceput si fara sa stii pe nimeni este foarte greu. Vino si tu si incearca-ti norocul dar nu cred ca cineva din cei de pe forum ar putea sa te ajute sa-ti gasesti de lucru, sa nu uitam ca si in cipru este criza si joburile nu stau pe garduri. Si inca ceva, sa fii pregatit si pentru un esec, in cazul in care nu-ti gasesti ceva de lucru sa fii pregatit sa te intorci in tara.

Am vrut doar sa cunosc niste site-uri de joburi la care sa pot aplica, nu am cerut ca cineva de pe site sa-mi ofere o slujba,ci doar niste indicii dar, cred ca am cerut prea mult. Vorbesti despre perechea respectiva - tot respectul meu pentru ei - dar spui ca au fost trimisi la munca si "nici nu au vrut sa o faca". Ei, bine, desi atat eu cat si prietenul meu avem o anume pregatire superioara, atunci cand am hotarat sa venim in Cipru, la munca, nu am pus baza pe studiile facute in tara ci tocmai pe munca fizica pentru ca suntem constienti, amandoi, ca asta e baza. Nu suntem persoane cu fite, desi ca fiecare am vrea sa avem conditii bune si de munca si de locuit. In fine, multumesc pentru ajutor, chiar daca nu mi-ai raspuns la intrebari - in fond, nu ai nici o obligatie - si cat ai raspuns este mult. Concluzia mea? Dezamagire, chiar totala. Uneori, obiectivitatea poate avea haine negre, fara a fi doar obiectivitate. As fi curioasa de niste lucruri: tu, cum ai reusit, cum a fost cu chiria, cu hrana, cu munca? - totul pe tava? -evident, daca voi primi raspuns. Concluzia? Romani care vreti sa veniti in Cipru: NU VENITI ca aici e mai greu ca in tara, unde curge lapte si miere si te roaga la orice colt de strada cu un job super bine platit, unde chiriile sunt cele mai mici din Europa, unde este Paradisul pe pamant.Daca imi vei raspunde, te rog frumos, sa ma citezi, in acest fel voi fi instiintata prin mail. Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, imi cer scuze pentru raspunsurile mele acide, dar...in fine, inchei aici si va urez tuturor romanilor din Cipru doar IUBIRE SI LUMINA.

Mi-am permis sa iti dau sfaturi atat cat am putut din experienta pe care o am aici. Si pentru ca eu sunt aici si tu probabil inca in Romania, o sa-ti mai dau un sfat: nu te lasa calcat in picioare! Daca stii ca esti bun in domeniul in care zici ca ai facut studii superioare, nu ceda. Ai rabdare si cauta-ti ceva pe masura calitatilor tale si cu siguranta vei gasi. Eu am venit aici direct ca inginer mecanic si pentru ca am avut experienta in tara si ceva cunostinte in domeniu sutn destul de bine vazut. Evident ca nu castig cat un inginer mecanic cipriot, dar nici departe nu sunt.

Mult noroc si ia lucrurile incet, fara sa te impacientezi pentru ca daca stii sa iei deciziile corecte, poti reusi si de unul singur.

bogdanbf
Active

Postby pasarea phoenix » Tue Oct 20, 2009 5:55 am

bogdanbf wrote:
pasarea phoenix wrote:
clau wrote:Nu vrea nimeni sa te descurajeze (cel putin eu) dar trebuie sa fim realisti, exact cum ai spus, aici nu circula cainii cu covrigi in coada si nici nu sant toate pe roze cum s-ar crede in Romania. Este o tara mica si locurile de munca sant limitate tinand cont ca au dat navala o gramada de pe la noi si din alte tari si din acest motiv piata muncii este cam saturata.

Am sa-ti dau un exemplu care poate iti va descrie exact situatia. Astazi am intalnit un cuplu, el tehnician IT si ea profesoara de desen si muzica deci amandoi inteligenti, tineri si dornici de munca dar marea lor problema este ca nu pot munci in niste locuri care nu sant obisnuiti sa o faca adica: constructii, gradinarit si alte joburi in care nu este nevoie sa-ti folosesti mintea prea mult ci doar mainile, joburi care din pacate sant cele mai accesibile pentru un strain care nu stie limba si pe nimeni in general sa-l ajute. Au venit cu promisiuni din partea unuia care i-a trimis la munca fizica si bineinteles ca nu s-au descurcat si nici n-au vrut s-o faca. Cu casa se descurca si mai prost dat fiind faptul ca chiriile sant scumpe in general si locatiile mai centrale sant si mai scumpe si cum spuneam la capitolul transporturi e jale.

Acum nu stiu tu ce esti dispus sa muncesti in Cipru dar sa stii ca fara bani pentru inceput si fara sa stii pe nimeni este foarte greu. Vino si tu si incearca-ti norocul dar nu cred ca cineva din cei de pe forum ar putea sa te ajute sa-ti gasesti de lucru, sa nu uitam ca si in cipru este criza si joburile nu stau pe garduri. Si inca ceva, sa fii pregatit si pentru un esec, in cazul in care nu-ti gasesti ceva de lucru sa fii pregatit sa te intorci in tara.

Am vrut doar sa cunosc niste site-uri de joburi la care sa pot aplica, nu am cerut ca cineva de pe site sa-mi ofere o slujba,ci doar niste indicii dar, cred ca am cerut prea mult. Vorbesti despre perechea respectiva - tot respectul meu pentru ei - dar spui ca au fost trimisi la munca si "nici nu au vrut sa o faca". Ei, bine, desi atat eu cat si prietenul meu avem o anume pregatire superioara, atunci cand am hotarat sa venim in Cipru, la munca, nu am pus baza pe studiile facute in tara ci tocmai pe munca fizica pentru ca suntem constienti, amandoi, ca asta e baza. Nu suntem persoane cu fite, desi ca fiecare am vrea sa avem conditii bune si de munca si de locuit. In fine, multumesc pentru ajutor, chiar daca nu mi-ai raspuns la intrebari - in fond, nu ai nici o obligatie - si cat ai raspuns este mult. Concluzia mea? Dezamagire, chiar totala. Uneori, obiectivitatea poate avea haine negre, fara a fi doar obiectivitate. As fi curioasa de niste lucruri: tu, cum ai reusit, cum a fost cu chiria, cu hrana, cu munca? - totul pe tava? -evident, daca voi primi raspuns. Concluzia? Romani care vreti sa veniti in Cipru: NU VENITI ca aici e mai greu ca in tara, unde curge lapte si miere si te roaga la orice colt de strada cu un job super bine platit, unde chiriile sunt cele mai mici din Europa, unde este Paradisul pe pamant.Daca imi vei raspunde, te rog frumos, sa ma citezi, in acest fel voi fi instiintata prin mail. Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, imi cer scuze pentru raspunsurile mele acide, dar...in fine, inchei aici si va urez tuturor romanilor din Cipru doar IUBIRE SI LUMINA.

Mi-am permis sa iti dau sfaturi atat cat am putut din experienta pe care o am aici. Si pentru ca eu sunt aici si tu probabil inca in Romania, o sa-ti mai dau un sfat: nu te lasa calcat in picioare! Daca stii ca esti bun in domeniul in care zici ca ai facut studii superioare, nu ceda. Ai rabdare si cauta-ti ceva pe masura calitatilor tale si cu siguranta vei gasi. Eu am venit aici direct ca inginer mecanic si pentru ca am avut experienta in tara si ceva cunostinte in domeniu sutn destul de bine vazut. Evident ca nu castig cat un inginer mecanic cipriot, dar nici departe nu sunt.

Mult noroc si ia lucrurile incet, fara sa te impacientezi pentru ca daca stii sa iei deciziile corecte, poti reusi si de unul singur.

Eu ,SIGUR, sunt sunt in Romania si cred ca renunt la a mai veni in Cipru. Si pentru raspunsurile primite pe acest forum si pentru ca, se pare, nu voi reusi sa ajung cu job in Cipru. Nu voi risca, nici eu si nici prietenul meu, sa venim acolo fara sa avem un job. Inca odata, multumim pentru raspunsuri si multa bafta tuturor romanilor din Cipru.

pasarea phoenix
Active

Nota de forumist

Postby shatulina » Tue Oct 20, 2009 12:33 pm

Salut,
Nu voi da nici un sfat, doar imi voi spune parerea si povestea :D .
Acest forum a fost creat pentru pareri (subiective sau obiective) si nu ar trebui sa influenteze in asa mare masura deciziile personale. Fiecare caz are particularitatea lui, daca as vrea sa iau o decizie nu m-ar influenta atat de mult parerile celorlalti. Le-as lua in considerare si mi-as planifica mai bine pasii de urmat in atingerea scopului propus, nicidecum nu as renunta daca as vrea sa fac o schimbare si ar trebui sa si risc pentru asta.
In alta ordine de idei, eu am ajuns in Cipru urmandu-mi iubitul la vremea aia (actual sot :D) - anul 2005. Am lasat in urma (in Romania) un job foarte bine platit la vremea aia :) ... El a venit in Cipru printr-o firma de recrutare la Amdocs ca si programator. Pana am intrat in UE a trebuit sa ne descurcam aproape tot timpul cu un singur salariu (atunci cand nu reuseam sa gasesc ceva de munca; am lucrat ca si vanzatoare, ajutor de barman, asistent administrativ, supervizor de mese la o firma de jocuri online - asta a fost in 3 ture... adik si de noapte :D). Dupa intrarea in UE am lucrat la un birou de avocatura pana am primit o oferta pe administrativ de la firma la care lucrez acum (din iunie 2007). Acum traim din 2 salarii (reusim sa punem si ceva bani deoparte daca ne dam silinta) si ne-am obisnuit cu viata din Cipru, pot sa spun ca ni se potriveste; in fiecare an cand vizitam Romania gasim din ce in ce mai putine motive sa ne intoarcem in tara. Pregatirea noastra: sotul a terminat Politehnica, eu am terminat anul asta studiile FR de la o facultate din Bucuresti, specialitatea Management.
Ce am vrut sa punctez cu cele de mai sus: noi suntem cei care trebuie sa ne decidem pe ce drum o luam (cu sau fara riscuri) nu cei de pe forum :wink:
Acest forum exista si inainte sa ajungem in Cipru si ne-a ajutat sa ne facem o perere despre ce se intampla pe insula, noi am fost cei care am decis ce vrem sa facem :wink:
Spor in tot ce va propuneti :wink:
Why not buying cosmetics online, it's fast and easy.
www.beauty4alls.com

shatulina
Moderator

Re: Nota de forumist

Postby pasarea phoenix » Tue Oct 20, 2009 2:00 pm

shatulina wrote:Salut,
Nu voi da nici un sfat, doar imi voi spune parerea si povestea :D .
Acest forum a fost creat pentru pareri (subiective sau obiective) si nu ar trebui sa influenteze in asa mare masura deciziile personale. Fiecare caz are particularitatea lui, daca as vrea sa iau o decizie nu m-ar influenta atat de mult parerile celorlalti. Le-as lua in considerare si mi-as planifica mai bine pasii de urmat in atingerea scopului propus, nicidecum nu as renunta daca as vrea sa fac o schimbare si ar trebui sa si risc pentru asta.
In alta ordine de idei, eu am ajuns in Cipru urmandu-mi iubitul la vremea aia (actual sot :D) - anul 2005. Am lasat in urma (in Romania) un job foarte bine platit la vremea aia :) ... El a venit in Cipru printr-o firma de recrutare la Amdocs ca si programator. Pana am intrat in UE a trebuit sa ne descurcam aproape tot timpul cu un singur salariu (atunci cand nu reuseam sa gasesc ceva de munca; am lucrat ca si vanzatoare, ajutor de barman, asistent administrativ, supervizor de mese la o firma de jocuri online - asta a fost in 3 ture... adik si de noapte :D). Dupa intrarea in UE am lucrat la un birou de avocatura pana am primit o oferta pe administrativ de la firma la care lucrez acum (din iunie 2007). Acum traim din 2 salarii (reusim sa punem si ceva bani deoparte daca ne dam silinta) si ne-am obisnuit cu viata din Cipru, pot sa spun ca ni se potriveste; in fiecare an cand vizitam Romania gasim din ce in ce mai putine motive sa ne intoarcem in tara. Pregatirea noastra: sotul a terminat Politehnica, eu am terminat anul asta studiile FR de la o facultate din Bucuresti, specialitatea Management.
Ce am vrut sa punctez cu cele de mai sus: noi suntem cei care trebuie sa ne decidem pe ce drum o luam (cu sau fara riscuri) nu cei de pe forum :wink:
Acest forum exista si inainte sa ajungem in Cipru si ne-a ajutat sa ne facem o perere despre ce se intampla pe insula, noi am fost cei care am decis ce vrem sa facem :wink:
Spor in tot ce va propuneti :wink:

Iti multumesc foarte mult pentru obiectivitate si pentru incurajari, numai ca noi am socotit in felul acesta: macar unul dintre noi sa aiba un job, eventual cu cazarea asigurata, celalalt urmand ca pe parcurs, acolo, sa-si gaseasca ceva de lucru.Nu am gandit ca sunt atat de mari chiriile - despre transport nici atat desi, din punctul meu de vedere conteaza mai putin, cu atat mai mult cu cat obisnuim sa mergem mult pe jos - desi era clar ca vom veni cu bani la noi. Nu e vorba ca am ceda din cauza celor scrise pe site, din contra chiar suntem foarte multumiti de informatiile obtinute tocmai pentru ca acum stim la ce riscuri ne-am supune si putem face in consecinta. Dar a veni acolo, chiar si cu bani, dar fara job, nu ne asumam acest risc. Cand prietenul meu a gasit acest forum, am fost incantati, pentru ca asa puteam afla despre realitatea a ceea ce este acolo si puteam judeca in cunostinta de cauza.In momentul in care, unul dintre noi, va reusi sa obtina un job in Cipru, puteti fi siguri ca va vom comunica, macar pentru faptul ca ati fost atat de amabili incat sa ne explicati ce si cum este acolo. Pana atunci, va doresc tuturor, si celor care ati scris si celor care doar ati citit, cat si celor ce mi-au vizitat site-urile - cat mai multa bafta in tot ce faceti, mult noroc si..sa auzim numai de bine. Oricum, voi mai vizita acest forum. Iubire si Lumina.

pasarea phoenix
Active

Re: Locuri de munca in Cipru

Postby elenisha » Wed Oct 21, 2009 8:51 am

realwahl wrote:Am facut recent o pagina cu joburi in Cipru la http://www.cyprusalien.com/locuri_de_munca_in_cipru.php . Sunt prezentate toate anunturile de locuri de munca oferite pe BestJobs.ro in Cipru. Lista este actualizata in timp real, deci puteti gasi ultimele oferte de munca postate de angajatorii din Cipru sau de agentiile de recrutare din Romania.

Daca mai stiti alte site-uri de joburi care ofera un RSS cu joburi pentru Cipru, va rog sa-mi dati un PM/email si le voi adauga.

Va rog frumos daca se poate sa ma ajutati pt a gasi de lucru pt sotul meu. Este deja in Cipru, lucreaza la un patron care nu prea ii plateste si ar vrea sa-si gaseasca in domeniul zootehniei sau chiar si in salubrizare, dar nu stie cum sa-si gaseasca. Eu m-am uitat pe sit-ul acela pe care l-ati afisat mai devreme dar nu sunt locuri de munca in domeniul acesta, poate mai stiti dumneavoastra alte modalitati de a cauta.

elenisha
Interested

Postby joohhnnyy » Thu Oct 29, 2009 8:24 pm

salutare.... caut si eu un loc de munca ca sudor(tig,mig,mag) sau (si)constructii metalice.....daca stie cineva....in limassol

merci anticipat

ps:am 32 ani si sunt in cipru de pe 27 aprilie

joohhnnyy
Active

PreviousNext

Return to Arhiva mesaje vechi: 2005-2010