Intalnire CyprusAlien #2

Abia ai venit in Cipru si nu cunosti pe nimeni? Esti de ceva timp aici dar ai vrea sa iti faci prieteni noi?
Atentie: nu este o rubrica de matrimoniale, ci in principal pentru legat amicitii.

Unde v-ar placea sa ne intalnim?

Poll ended at Sun Sep 12, 2010 8:34 pm

"La Haiducu", din Galata-Kakopetria
8
62%
Pe plaja Dekelia, cu corturile
1
8%
Restaurantul din Camel Park
2
15%
In alta locatie (propuneti voi)
2
15%

Total votes : 13

Re: Intalnire CyprusAlien #2

Postby schwarzkopf » Sat Sep 11, 2010 11:50 pm

Eu am votat alta locatie, deoarece toate locatiile erau si sunt f departe de pafos. Dar nu mai e cazul acum , ca ma duce bogdanbf :). Asta cu "vom fi acasa la voi", suna ca reclamele la circ. Circul Mascarica vine la tine in oras !!!!!! :))
Poti scoate romanul din romania, dar nu si romania din roman.

schwarzkopf
Active

Postby longbou » Sun Sep 12, 2010 12:30 pm

am votat "La Haiducu", din Galata-Kakopetria
era bun si camel park dar in urma cu aproape o luna au fost niste vecini si au avut toti niste probleme cu ochii
nu cu vederea, le curgeau ochii, si la doctor i-a intrebat daca au fost la vreo piscina.
prima data nu si-au dat seama ca e de acolo pentru ca unii din ei erau veniti in vacanta si plecasera in tara intre timp, dar cand au vorbit au aflat ca si aia aveau probleme
si in afara de asta "La Haiducu" e restaurant romanesc, si mai bine bag bani in buzunar unui roman decat unui cipiot
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

longbou
Active

Postby bogdanbf » Mon Sep 13, 2010 9:41 am

Deci se pare ca votul s-a incheiat si ramane stabilit pentru La Haiducu' Acum cred ca trebuie stabilita ora. Pentru ca probabil se va intinde destul dar si pentu ca unii sunt la serviciu sambata, propun sa nu fie nici prea devreme nici prea tarziu... pe la ora 18:00 e ok? Doar cei din Pafos sau Agia Napa fac mai mult de o ora, cei din Limasol, NIcosia sau Larnaca ajung in mai putin de o ora acolo.

Deci ramane ora 18? Cred ca ar trebui sa ii anuntam pe oamenii de acolo ca venim, ca sa aibe macar o masa de 8 pregatita si sa mai tragem scaune daca e cazul... Si eu sper sa fie ;)

@schwarzkopf da, te duc eu. O sa mai am un loc liber in masina daca mai e careva de prin Limasol sau de cules de pe drum intre Limasol si Trodos sa-mi dea mesaj privat ca sa stabilim detaliile.
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby oblio » Mon Sep 13, 2010 6:04 pm

bogdanbf wrote:...Deci ramane ora 18? Cred ca ar trebui sa ii anuntam pe oamenii de acolo ca venim, ca sa aibe macar o masa de 8 pregatita si sa mai tragem scaune daca e cazul... Si eu sper sa fie ;)...

Tocmai am vorbit cu doamna Eliza si am facut o rezervare pentru 8 persoane.Mi-a spus ca nu crede ca ar fi o problema daca in loc de 8 vor veni 20, dar daca se poate sa-i confirm din timp.
Asa ca va rog sa-mi confirmati si mie printr-un mesaj privat prezenta voastra (scrieti nick-ul de pe forum si/sau numele real plus numarul de persoane).

Multumesc.

oblio
Super Moderator

Postby compy » Mon Sep 13, 2010 8:55 pm

Am trei locuri in masina pentru cei din Nicosia si imprejurimi: Lakatameia, Ag. Trimithias, Kokkinotrimithia, Astromeritis sau orice alta localitate de pe traseul pana la Galata. Imi puteti trimite un mesaj privat pentru a stabili detaliile.
http://intocyprus.blogspot.com/

compy
Moderator

Postby mikeymouse » Wed Sep 15, 2010 5:14 am

Larnaca/Kiti careva interesat? putem calatori impreuna. 97694891

mikeymouse
Active

Postby oblio » Wed Sep 15, 2010 9:17 am

Revin cu rugamintea mea: confirmati-mi si mie printr-un mesaj privat prezenta voastra (scrieti nick-ul de pe forum si/sau numele real plus numarul de persoane).

Multumesc.

oblio
Super Moderator

Postby schwarzkopf » Wed Sep 15, 2010 11:15 pm

uoff..am vb cu sefu` meu si nu prea cred ca am sanse sa vin,pentru ca este sambata si e ziua cea mai aglomerata si n`are cine sa lucreze`n locu` meu si bla bla bla
sper ca la urmatoarele intalniri sa pot veni,din octombrie pana`n martie oricum am sa am timp berechet :)
Poti scoate romanul din romania, dar nu si romania din roman.

schwarzkopf
Active

Postby Alexa » Thu Sep 16, 2010 3:18 pm

Stati putin nu am inteles eu bine?
In ce data va fi intalnirea?
Sa vad daca pot sa-mi iau lber?
Sincer mi-ar placea sa vin. :D
Nu conteaza anii din viata ta ,conteaza viata din anii tai!!

Alexa
Active

Postby bogdanbf » Thu Sep 16, 2010 9:28 pm

pai ramasese pentru 25 Septembrie, la ora 20.00 la Haiducu'.

Daca schw nu vine,a tunci o sa am 2 locuri libere in masina, plecare din Limassol.. Totusi daca nu vine e lame... :lol: :lol: :lol:
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

PreviousNext

Return to Haideti sa ne intalnim!