Caut loc de munca in Nicosia

Cereri de locuri de munca. Precizati clar in subiect pozitia dorita si localitatea.

Re: Caut loc de munca in Nicosia

Postby drumen florin » Sat Apr 16, 2011 3:05 pm

sper ca glumea eu incercam sa aflu care mai este situatia un sfat as vrea sa mai vin dupa paste dar nu stiu ce sa fac
am inteles ca situatia sa inrautatit si este foarte greu sa iti mai gasesti ceva de munca am lucrat in nicosia
chiar nu stiu ce sa fac am nevoie de o parere de un sfat tinand cont de situatia economica actuala

drumen florin
Active

Postby longbou » Sun Apr 17, 2011 12:21 pm

drumen florin wrote:sper ca glumea eu incercam sa aflu care mai este situatia un sfat as vrea sa mai vin dupa paste dar nu stiu ce sa fac

normal ca am glumit, ce credeai ca umblu cu briceagul la mine?
nu ai vazut semnul de la sfarsitul postarii anterioare?
si ca sfat daca sa vii incoace... eu si bogdanbf am tot zis ca Ciprul nu mai este o solutie de emigrare din Romania, si de fiecare data postarile au fost intelese gresit.
asa ca.... :)
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

longbou
Active

Postby bogdanbf » Sun Apr 17, 2011 5:35 pm

Mie mi-ar placea ca cei care ne contrazic cu privire la situatia economica din Cipru, ei fiind in Romania cu ganduri de a veni incoace, sa mai intre pe forum si sa ne contrazica cu exemple concrete. Totusi nu se intampla.... Si stiti de ce? Pentru ca eu personal sunt membru al acestui forum pentru ca la inceput am avut nevoie (si poate inca mai am), iar acum sunt aici sa ajut pe altii in limita posibilitatilor. Cand discut despre situatia economica si situatia locurilor de munca, nu-mi bat joc (bine, cu mici exceptii poate impiins de la spate de anumite circumstante). Dar eu pregatesc omul sa stie foarte clar ca aici NU UMBLA CAINII CU COVRIGI IN COADA!
Din punctul meu de vedere pot veni oricat de multi romani vor. Cam cati dintre ei vor avea specializarea in care lucrez eu nu ma intereseaza. Problemele insa le vor avea cei care vin cu capul in nori ca niste berbeci rataciti crezand in miturile si vrajeala pe care rudele lor le servesc din dorinta de a se mandri cu cat de bine si frumos e in insula. Pentru toti acestia vreau sa mentionez ca tot ce vor experimenta aici va fi un dus rece care ii va aduce cu picioarele pe pamant.
Le doresc multa bafta tuturor!
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby crysxyz » Sun Apr 17, 2011 10:52 pm

este greu nimic de zis , dar totusi cand ai 5 ani in spate petrecuti in cipru si asta doar cu 4 luni in urma doar ce ai plecat din cipru imi vine foarte greu sa cred ca nu te vei descurca !! daca nu ai alta optiune ...incearca . chiar nu inteleg de ce eziti , nu mai ai nici o cunostinta in cipru sa dai un telefon , un cipriot , un roman , o firma ceva ! in 5 ani trebuie sa ai niste conexiuni ceva in cipru ca sa o iei de la inceput
® All Rights reserved

crysxyz
Active

Postby drumen florin » Mon Apr 18, 2011 10:39 am

am ceva prietene dar toti cu care am vorbit au spus ca este aproape imposibil sa mai gasesti ceva de lucru in conditiile actuale si chiar nu stiu ce sa fac nu as vrea sa pierd timp si bani fara rost de aia am nevoie de pareri sau oferte de locuri de munca in caz ca cineva ma poate ajuta multumesc anticipat

drumen florin
Active

Postby bogdanbf » Mon Apr 18, 2011 3:08 pm

ai putea incerca sa cauti ceva la malul marii pentru ca tocmai ce s-a deschis sezonul.
Multa bafta!
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby drumen florin » Mon Apr 18, 2011 5:00 pm

multumesc mult o sa incerc in ultima instanta si asta dar sper sa gasesc ceva in nicosia ceva asemanator cu ce am lucrat in cipru am experienta si o scrisoare de recomandare de firma la care am lucrat acolo sper sa gasesc un job acolo am prieteni in nicosia si este mult mai usor pentru mine acolo .
multumesc mult si astep noi sugestii sau oferte de joburi va multumesc mult si va doresc un paste fericit utilizatorilor forumului cat si tuturor romanilor de acolo paste fericit

drumen florin
Active

Postby drumen florin » Wed May 04, 2011 10:39 am

stie cineva un loc de munca in nicosia sau care mai sunt sansele reale de a gasi un loc de munca am incercat sa gasesc prin prieteni si in anglia dar se gaseste foarte greu si tot odata sunt restrictii
cat timp astepti pentru a gasi un job poti gasi in 2-3 saptamani?

drumen florin
Active

Previous

Return to Caut un loc de munca