Firma cipriota 'PP recrutment', intermediar JOB OPPORTUNITY

Povestiti cum sunteti sau ati fost tratat de actualul sau un fost angajator. Explicati cat mai obiectiv, cu exemple, evitand generalizarile.

Firma cipriota 'PP recrutment', intermediar JOB OPPORTUNITY

Postby misu72 » Mon Mar 21, 2011 3:37 pm

va rog daca stiti ceva de firma cipriota,,pp recrut ment"am fost la un interviu in februarie si acum ma-u sunat si mi-au spus ca am obtinut un contract cu acea firma.Interviu la-m dat la firma din Bucuresti ,,JOB OPPORTUNITY" dar mie frica sa nu fie tot o firma de intermediere si sa ajung cine stie pe unde.M-au chemat sa semnez contractul si plecarea e cam in 2saptamani.Trebui sa-mi fac asigurare de sanatate si sa iau bilet de avion,dar e ceva neregula ca la interviu mi sa oferit 10e pe ora si acum imi spun ca se pleaca de la 750e pe luna.in afara de cazare.

misu72
Active

Re: informatii va rog

Postby Bogdan_paphos » Mon Mar 21, 2011 7:56 pm

10 euro/h :?: E mai mult decat suspect, probabil ca sa te faca sa semnezi.
750 euro pe luna cred ca e varianta adevarata.

Despre ce loc de munca este vorba?

Bogdan_paphos
Active

Postby bogdanbf » Mon Mar 21, 2011 8:04 pm

daca iti ofera 750 de euro si cazare e ok. Pe ce post vii?
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby misu72 » Tue Mar 22, 2011 11:37 am

Va multumesc ca mi-ati raspuns.Ca dulgher cred,la interviu mi-au spus ca nu e batut in cuie postul.Au enumerat mai toate manoperele care se faca in constructii.Asta fac de 22ani si le stiu .Nu ma mirat ca mi-a oferit 10e pt am mai lucrat in Larnaca la noul terminal si luam 1800e pe luna.plus cazare.Acolo era firma franceza Buik.am intrebat de aceasta firma deoarece numele se potriveste unei firma de recrutari nu de constructii.Am cautat registrul comertului in Cipru da nu am gasit firmele inregistrate acolo.

misu72
Active

Return to Angajatori si experiente de munca