Job in Protaras, hotel Maistrali via INFOMUNCA SRL din Turda

Povestiti cum sunteti sau ati fost tratat de actualul sau un fost angajator. Explicati cat mai obiectiv, cu exemple, evitand generalizarile.

Job in Protaras, hotel Maistrali via INFOMUNCA SRL din Turda

Postby andreea_gruia73 » Sun May 22, 2011 12:47 am

Buna,

sunt andreea si am nevoie de ajutor....pls help me...
a mai lucrat cineva in protaras in turism la vreun hotel????, am primt o oferta de munca, de la o agentie din turda (INFOMUNCA SRL ), pt 5 luni ca receptionera la un hotel de 3 stele ( MAISTRALI- HOTEL)si nu stiu ce sa fac .....sa o onorez sau nu??? cica se lucreaza 8 h/zi, 6 zile/week, cazare si 1 masa asigurata\e = 650 E.
Ce credeti ????...sunt seriosi, se merita, cum e traiul akl?????
Va rog muult de tot ajutati-ma.

Va multumesc,
andreea

andreea_gruia73
Active

Re: protaras

Postby crysxyz » Sun May 22, 2011 9:00 am

de regula au mereu la receptie romani acolo , sincer nu stiu cum ajung acolo! dar astia sant banii ,vei munci mai mult de 8 ore ,putin cam rai viitori tai sefi dar nu refuza ! merita daca nu ai alta oferta . trec deseori pe acolo si putem sa mai vb si dupa ce incepi munca ,te pot ajuta cu un sfat o idee ... bafta !
® All Rights reserved

crysxyz
Active

Postby andreea_gruia73 » Sun May 22, 2011 5:36 pm

Multu mult pt raspuns.
Tu in ce oras lucrezi?, si ce inseamna putin cam rai sefii?

andreea_gruia73
Active

Postby mircea Brasov » Mon May 23, 2011 6:35 am

Buna! Iti spun din proprie experienta. De departe se vede mai frumos decat de aproape.
Esti sigura pe ceea ce ti-au promis? Da, salariul este cel oferit uzual unei cameriste.
Cunosc multe romance care au venit pe post de receptionera si lucreaza cameriste. Cel putin , cunosti bine greaka?
Daca nu cunosti lb. greaka sa nu te astepti la un post prea infata. Cat despre sefi... o sa te convingi, Iti promit cate-n luna si pe cer, iar a doua zi te ignora. Asa e cultura pe aici. Bafta!

mircea Brasov
Active

Postby andreea_gruia73 » Mon May 23, 2011 9:14 am

uff, ce trist
Multumesc pt sfaturi.
Mircea..tu unde lucrezi?

andreea_gruia73
Active

Postby mircea Brasov » Mon May 23, 2011 1:40 pm

Andreea, eu lucrez in Nicosia, dar cunosc bine tot Ciprul pentru ca fac servisare. Iti dau un sfat: fii rezervata cand ai sa intalnesti romani pe aici: vorba aceea `` Apara-ma Doamne de Romani ca de straini ma apar singur! ``Bafta!

mircea Brasov
Active

Postby crysxyz » Mon May 23, 2011 3:03 pm

Andeea , hotelul de care spui ca poti lucra nu ai nevoie de greaca !!! retine asta , au exclusiv scandinavi . daca vei lucra acolo ne vom vedea deseori ! totul e sa sti bine engleza . an de an hotelul au la receptie romani adusi de o firma din romania[ nu stiu ce firma] dar daca nu ai alta oferta mai buna accepta ! stai linistita dracu nu e asa negru ....hotelul sa deschis , sper sa mai fie valabila oferata , este posibli sa te mute la alt hotel de langa hotelul tau , patronul are 3 hoteluri in zona[posibil mai multe ] si au la receptie romani . anunta-ma cand vi si mai vorbim ...
® All Rights reserved

crysxyz
Active

Postby andreea_gruia73 » Mon May 23, 2011 4:25 pm

Va multumesc mult tuturor pt raspunsuri si sfaturi.
Akm astept sa mi de ok-ul firma din romania.sa vdm ce va fi.

pup

andreea_gruia73
Active

Postby bogdanbf » Tue May 24, 2011 3:47 pm

mircea Brasov wrote:Buna! Iti spun din proprie experienta. De departe se vede mai frumos decat de aproape.
Esti sigura pe ceea ce ti-au promis? Da, salariul este cel oferit uzual unei cameriste.
Cunosc multe romance care au venit pe post de receptionera si lucreaza cameriste. Cel putin , cunosti bine greaka?
Daca nu cunosti lb. greaka sa nu te astepti la un post prea infata. Cat despre sefi... o sa te convingi, Iti promit cate-n luna si pe cer, iar a doua zi te ignora. Asa e cultura pe aici. Bafta!

Intr-adevar, de departe si tiganul pare om, dar Andreea a intrebat de un hotel anume nu in general. Daca crys ii recomanda sa vina, probabil ca intr-adevar, nu o fi dracul chiar asa de negru...
Sa stii ca nu toti care vin nimeresc naspa, dar sunt unii... pfiu...
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby clau » Tue May 24, 2011 4:12 pm

"Intr-adevar, de departe si tiganul pare om" Si chiar este :)

Anyway, sunt unii care daca nu li se serveste totul pe tava/degeaba spun ca este prea complicat in viata...

Andreea incearca-ti norocul si tu ca toti ceilalti veniti pe insula aceasta si macar se ne-auzim numai cu vesti bune si cand vor vorbi cipriotii de tine sa fie doar cu cuvinte de lauda :)

Bafta!

clau
Moderator

Next

Return to Angajatori si experiente de munca