Job in Protaras, hotel Maistrali via INFOMUNCA SRL din Turda

Povestiti cum sunteti sau ati fost tratat de actualul sau un fost angajator. Explicati cat mai obiectiv, cu exemple, evitand generalizarile.

Re: protaras

Postby andreea_gruia73 » Wed Jun 15, 2011 9:08 am

protaras la maistrali..

andreea_gruia73
Active

Postby crysxyz » Thu Jun 16, 2011 12:08 am

bun ! ai reusit pana la urma . e plin hotelul de scandinavi ,cam tarani dar te obisnuiesti . inceputul e greu dar cand iti intri in ritm o sa fie ok . see you...apropo de cand incepi ? daca ai nevoie de un ajutor ,sfat ,etc nu ezita ! nu te costa nimic , si sant relativ aproape de serviciul tau ...
® All Rights reserved

crysxyz
Active

Postby andreea_gruia73 » Sat Jun 18, 2011 2:00 pm

buna, trebuia sa incep de luni de pe 20 dar nu mai vin , am renuntat pentru ca nu mi a convenit contractul din engleza. Eu le am cerut ambele variante (engleza si romana), iar in romana nu era tradus ce nu mi ar fi convenit mie, credeau ca nu inteleg foarte bine engleza si nu o sa vad diferentele. Asa ca am ramas in tara, eu oricum lucrez in romania n am probleme dar as fi vrut sa incerc ceva nou.
mersi pentru tot.

andreea_gruia73
Active

Postby bogdanbf » Sun Jun 19, 2011 9:07 pm

Ne poti da te rugam cateva exemple de "Traducere" ? :D :D :D
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby andreea_gruia73 » Mon Jun 20, 2011 1:43 pm

Sigur, de ex: in contractul din romana nu era specificat ca este si o perioada de proba de 14 zile neplatita iar daca nu o trec ma intorc acasa pe banii mei..,ca orele suplimentare nu se platesc.., ca drumul de la aeroport pana la hotel il sustin eu (50 e)..etc

andreea_gruia73
Active

Postby crysxyz » Mon Jun 20, 2011 4:50 pm

sti ce !? TI A FOST FRICA ! e normal ca omu sa aiba o masura de siguranta , poate ii aduce agentia o proasta , te ai cramponat in nimicuri ! nu faceai ore suplimentare fara numar sa lesini pe acolo ,se lucreaza in ture si cine stie cum sa faci ore suplimentare asa multe ; drumul de la aeroport puteai si cu autobuzul sa il faci ! dar ti am zis ca ,,daca ai nevoie de un ajutor ,sfat ,etc nu ezita ! nu te costa nimic " te auceam eu gratis pana la hotel ; asta e , bafta multa in viitor

@ l.edit . nu te gandi ca te ajutam cu un scop anume sau favoruri ci pentru ca puteam sa te ajut usor si gratis [ o lume in care azi greu mai gasesti ajutor ] si un alt motiv ar fi ca trec mereu pe la acel hotel si an de an cunosc personalul de acolo ,mai vorbeam cu un roman !
® All Rights reserved

crysxyz
Active

Postby andreea_gruia73 » Mon Jun 20, 2011 9:11 pm

Mda, asta e. Oricum multumesc mult pentru tot. Cred ca n a fost sa fie, fiecare are cate un destin. sper sa mai vorbim daca iti face placere. pup

andreea_gruia73
Active

Re: Job in Protaras, hotel Maistrali via INFOMUNCA SRL din T

Postby ionel1981 » Tue Aug 30, 2011 9:54 pm

Buna...am primit si eu o oferta de munca de la firma Infomunca. Am cautat si pe alte forumuri si nu am gasit nimic rau despre ei...dar totusi, daca mai exista si altii care au plecat cu ei la munca, si au avut experiente neplacute, va rog sa ma anuntati. Curand vreau sa plec si eu in Cipru si vreau sa ma asigur ca fac alegerea corecta cand vine vorba de agentia de recrutare.
Multumesc anticipat!

ionel1981

Postby satanel » Fri Sep 02, 2011 11:01 am

Eu sunt in Cipru, plecat prin InfoMunca... Exact ce am discutat cu cei de la infomunca am gasit aici unde am venit. Infomunca sunt baieti seriosi, asigurate ca intrebi tot ceea ce vrei sa stii si ei iti vor raspunde ft repede. Iar Cipriotii sunt si ei oameni ca si noi. Doar ca noi suntem mai isteti si mai culti :D.

satanel
Interested

Postby florina » Sat Sep 24, 2011 3:22 pm

Satanel un numar de telefon te rog se poate de la cei de la InfoMunca si idul tau de mess daca doresti si se poate?Eu am sunat la un numar si e inchis permenent.Multumesc frumos si astept.Mail:bestrenthousecyprus@yahoo.com

florina
Active

PreviousNext

Return to Angajatori si experiente de munca