Firma CY FAST

Povestiti cum sunteti sau ati fost tratat de actualul sau un fost angajator. Explicati cat mai obiectiv, cu exemple, evitand generalizarile.

Firma CY FAST

Postby xLc » Wed Nov 02, 2011 10:55 am

Buna ziua!
A lucrat cineva la CYFAST sau a auzit ceva de aceasta firma? e o firma destul de mare de constructii in Nicosia.
Am fost zilele trecute la un interviu la ei iar zilele acestea urmeaza sa semnez contractul. Salariul nu este foarte mare dar avand in vedere ca sunt doar de o luna in Cypru e un inceput!
Daca are cineva informatii sau cunostinte care lucreaza aici va rog sa postati
Multumesc! o zi buna

xLc

Re: Firma CY FAST

Postby Alexa » Fri Nov 04, 2011 1:15 pm

Buna xLc...aici pot sa-ti raspund eu...
Da, firma CYFAST este o firma f, mare de constructii si amenajari interioare cu sediul in Nicosia.Sotul meu lucreaza de f, mult timp la ei si e foarte multumit . Intradevar pentru cei noi veniti si fara calificare in meserie,din cate mi-a spus sotul, salariul e mai micut,dar te asigur ca este o firma foarte serioasa. Cred ca ai avut noroc sa poti lucra cu ei,din cate stiu nu prea fac angajari dese deoarece au angajatii lor vechi,dar probabil ca mai vor personal sa se mai extinda.Dute fara nici o frica daca te accepta ,si ai sa fii multumit de ei... te asigur eu.
O zi buna!! si succes...
Nu conteaza anii din viata ta ,conteaza viata din anii tai!!

Alexa
Active

Postby misu72 » Sun Nov 06, 2011 10:57 am

pt.ALEXA .....MAI ANGAJAZA???

misu72
Active

Postby Alexa » Sun Nov 06, 2011 4:28 pm

misu72 wrote:pt.ALEXA .....MAI ANGAJAZA???

Din spusele sotului...momentan au nevoie urgenta de faiantari...incearca totusi...incercarea moarte nare :wink:

Alexa
Active

Postby misu72 » Sun Nov 06, 2011 4:49 pm

noi stam in Larnaca ..dar nu ar fi nicio o problema,avem nevoie urgent de munca.Am lucrat la firma Costas Paphitis l.t.d 7luni,am lucrat si la noul terminal al aeroportului la firma franceza Buik,cunoastem meserie nu ne laudam.te rugam intreabal pe sotul tau cum sa facem sa depunem un cv. sau un nr.de telefon.dam o bere sau mai multe.

misu72
Active

Postby Shogun » Sun Nov 06, 2011 5:50 pm

Ati lucrat la Bouygues Batiment International. (E jalnic sa nu stii la cine ai lucrat)

Buik nu inseamna nimic.

Buick este o (mare) firma nord americana constructoare de masini.

CYFAST, compania, este un singur cuvant legat. Nu doua.
There's always a way out

Shogun
Active

Postby Alexa » Sun Nov 06, 2011 8:03 pm

Shogun wrote:Ati lucrat la Bouygues Batiment International. (E jalnic sa nu stii la cine ai lucrat)

Buik nu inseamna nimic.

Buick este o (mare) firma nord americana constructoare de masini.

CYFAST, compania, este un singur cuvant legat. Nu doua.

De fapt ...ce vrei sa spui cu toate astea?...nu inteleg?
Cred ca s-a mai discutat pe aici, despre faptul ca nu suntem la ora de gramatica ...ci doar sa pastram un limbaj decent.....sau doar poate din lipsa de ocupatie ....dar ma rog....nu vreau sa intru in polemica cu nimeni..

Alexa
Active

Postby misu72 » Sun Nov 06, 2011 8:05 pm

Da ai dreptate chiar asa se numeste,dar crezi ca asta e important poate d-na sau alcineva care a citit aceste randuri nici nu stie de ce firma e vorba. Cred ca acest forum a fost deschis pt a ajuta pe cei care au nevoie.Nu pt a spune cum se scrie sau cum se spune.....nu am scris pt a-mi detalia cv ,am scris in contextul a-mi gasi un loc de munca ....imi pare rau ca te-a deranjat...dar mai ia la verificat tot forumu poate mai gasesti nereguli

misu72
Active

Postby realwahl » Sun Nov 06, 2011 8:52 pm

misu72 wrote:Cred ca acest forum a fost deschis pt a ajuta pe cei care au nevoie. Nu pt. a spune cum se scrie sau cum se spune...

Da, ai dreptate, am deschis acest forum din dorinta de a ajuta (in masura in care ma pricep) si pentru a oferi un loc unde pot si altii sa o faca, intr-o maniera civilizata. Un loc unde sa poti cere si oferi ajutorul referitor la probleme ale vietii in Cipru.

Este recomandat ca fiecare sa incerce sa fie cat mai atent la ceea ce scrie. Ar fi bine sa incercam sa prezentam informatii cat mai corecte, pentru ca altfel riscam sa inducem in eroare pe ceilalti, ceea ce este total contrar scopului acestui forum!
Be the change you wish to see in the world. (Mahatma Ghandi)

realwahl
Site Admin

Postby Shogun » Mon Nov 07, 2011 9:26 pm

Deci corectarea de nume proprii, de branduri, de marci inregistrate se cheama corecturi gramaticale?

Aflu si eu lucruri noi.
There's always a way out

Shogun
Active

Next

Return to Angajatori si experiente de munca