Serviciu in Cipru - Impresii

Povestiti cum sunteti sau ati fost tratat de actualul sau un fost angajator. Explicati cat mai obiectiv, cu exemple, evitand generalizarile.

Re: Serviciu in Cipru - Impresii

Postby bogdanbf » Fri Nov 16, 2012 6:09 pm

Blanca wrote:...

Mi-as fi dorit insa sa vin informata corect, as fi fost mai pregatita si as fi abordat multe astfel de experiente "interesante" intr-un cu totul alt mod.
...

Bun venit pe forum! Iti apreciez rabdarea de a posta si sper ca vei mai impartasi din experienta ta...

Acum un an, cand situatia in Cipru incepea sa se imputa, atat eu cat si longbou le ziceam celor care postau ca vor sa vina in Cipru sa aiba grija la una la alta, ca in Cipru nu e ca in povestirile celor care cand merg in tara nu recunosc ca sechinuie sa supravietuiasca ci dimpotriva, se dau smei. Stii ce ziceau toti? Ca noi suntem invidiosi ca vin ei si ne iau joburile.

Partea cu nerecunoasterea experientei si a studiilor din Romania am patit-o si eu. Din plin...
Ai uitat sa mentionezi lipsa completa de respect fata de statut (cipriotii le spun managerilor companiei "re") si lipsa de educatie a bastinasilor. Mi se pare si acum ireal cand imi amintesc de ciprioti care intrau in bucatarie si vazand ca sunt 20 de oameni acolo nu salutau...

Te asteptam la intalnirea de la inceputul lui Decembrie ca sa mai depanam experiente...
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Previous

Return to Angajatori si experiente de munca