Romanii invadeaza si Cipru

Aceste mesaje vor fi mutate in curand in categoriile potrivite.

Moderators: bitihacy, clau

Postby Dragon » Sat May 16, 2009 5:47 pm

Cipriotii nu sunt invatati cu cersetorii. Este o mina de aur pentru toti tiganii nomazi. Mai dureaza un pic pana sa se prinda si aia din italia si atunci s-a terminat smecheria. Se inegreste orizontul.

Acum cu biletele la blue air mai ieftine decat biletele de autocar pentru spania sau italia orice tigan cersetor isi permite o vizita de lucru in cipru.

Dragon
Active

Postby razvan_ploiesti » Sat May 16, 2009 6:24 pm

Din pacate... se intampla.Usor,usor, se va repeta modelul Italia si atunci va fi durere intr-adevar.Si mai grav este ca nici nu se poate face sau spune ceva, ca se intra imediat pe "libera circulatie...drepturile omului, rasism"i cate si mai cate....

razvan_ploiesti
Active

Postby mihai1661 » Sat May 16, 2009 9:49 pm

Este intr-adevar suparator pentru noi toti care mai mult sau mai putin lucram,muncim mai greu sau mai usor,dar esentialul este ca...MUNCIM si sa vedem elemente negre(la propriu si la figurat)ce castiga cate un 20 de euro prin cersit.Ce au castigat?Asa-zisa mila castigata printr-un mod necistit si dispretul NOSTRU.Orisiunde vom avea un cuvant de spus mai mult decat acesti cersetori in mercedes-uri cumparate la second hand de prin Germania cu 1500 de euro.Eu am o metoda simpla.Cand imi apare un astfel de ,,jet''tiganesc la semafor...imi ridic ,,semnificativ''cel mai ,,inalt'' deget de la mana dreapta(avantaj...NOI,caci conducem pe stanga si ne este mai usor sa ridicam mana dreapta)...si spun:,,Traiasca Romania...JOS TIGANIA''!!!(o sa-i cada plodul din poala de cat de mari v-a ,,beli'' ochii).Nu le dati importanta,sunteti mai mult sau mai putin fericiti aici in Cipru sau oriunde a-ti fi,esentialul este ca...ACOLO..unde va aflati,gasiti si munciti sunteti APRECIATI pentru munca voastra pe care o prestati.TIGANII?Niciunde in lumea asta nu au fost si nu vor avea o apreciere buna.Cat priveste despre ei,alta-data va voi posta un mic istoric al acestei rase asa de rau caracterizata de intreaga Europa(asta pentru ca am trait aproape de ei...nu va speriati-nu sunt tigan :D )si cunosc anumite detalii privind masurile luate de catre Partidul Comunist Roman inca din anii 1945-imediat dupa incetarea celui de-al II-le Razboi Mondial-de aceea tiganii din Romania au in zilele noastre,un privilegiu de care ar trebui sa-i multumeasca CUIVA care la ora actuala este....!!!mort(prin executie).

mihai1661
Active

Postby bizkitt » Sat May 16, 2009 10:27 pm

citez: "nu va speriati-nu sunt tigan" cred ca este inutil din moment ce stii sa scrii si sa citesti :D si ai cum vad o gandire normala. Se presupune ca tiganii nu au nici macar 2 clase :D deci si daca ai fi scris ca esti tigan deja erai un tigan cu scoala si erai alceva :D

bizkitt
Active

Postby razvan_ploiesti » Sat May 16, 2009 11:45 pm

Stai linistit Mihai, chiar daca ai fi tigan, nu ar fi nicio problema,pentru ca asa cum a spus si Bizkitt, se vede din limbajul folosit ca nu faci partea din acea ramura a tiganiei care nu produce decat sila si dispret.Spun acea ramura, pentru ca exista si o alta, foarte, foarte scurta ce-i drept, a etniei, care iese din tipar.Imi este dat sa cunosc multi tigani, pentru care, familia, munca, respectul, cinstea sunt cuvinte de lege.Pacat ca sunt putini si ca nu prea au cum sa se opuna valului de mojicie, dispret, scarba, ce acopera etnia rroma.
Si eu cred ca ar fi nevoie de un Antonescu, un om care sa aiba taria sa ia taurul de coarne si sa faca ceva pentru a disparea aceste elemente, care fac atata rau romanilor cinstiti si corecti, care isi vad de treaba lor si care incearca, involuntar poate, sa aduca o raza de lumina peste imaginea din ce in ce mai patata a natiei noastre.

razvan_ploiesti
Active

Postby mihai1661 » Sun May 17, 2009 6:06 pm

Ce imi place de voi este ca sunteti asa de conciliabili si tineri de isprava.Ma mandresc cu faptul ca ma aflu printre voi prin intermediul acestui forum.Adevarul este ca,in ultima vreme,CU VOI,atunci cand deschid computerul si sunt,,anuntat''ca am e-mail-uri,deschid si prima ,,deschidere'' o fac pe:http://www.cyprusalien.com/forum/viewtopic.php?p=3139#3139.Imi descretiti fruntea dupa o zi intreaga de munca si stress,comentand cu sotia cele scrise de voi pe ,,topic''-ul forumului.Sa fiti fericiti acolo unde va gasiti si putere de munca sa aveti.Bravo voua.Apropo de internet.Veti gasi un topic nou.Urmariti-l,este interesant si este:http://www.youtube.com/watch?v=lKQCy23dZWw

mihai1661
Active

Postby edy72 » Sun May 17, 2009 7:19 pm

vremurile grele de acum incep sa vina,si nu neaparat din cauza crizei.in 2004 erau 20000de cereri de la polonezi pt un loc de munca in cipru,iar eu incercam fara succes sa ma lipesc de o viza pt a sta mai mult in cipru,apoi polonezii cum au venit asa au si plecat.nu cred sa se imtimple acelasi lucru si cu fratii nostri concetateni,pentru ca ai nostri sint mai consecventi,vin cu ceva nou pentru ciprioti. ma astept la o situatie similara cu a rominilor din italia,la ziua cind o sa fim trimisi acasa cu coada intre picioase. oare este mult pina atunci?

edy72
Interested

Postby razvan_ploiesti » Sun May 17, 2009 7:53 pm

Pana la urma urmei, situatia din Italia cred ca este creata si artificial.Oare credeti ca in Spania nu exista romani rau-facatori?Sunt, dar...
Cipru, ca si alte tari, au in Italia un precedent si nu cred totusi ca se va ajunge la situatia de acolo.daca stam bine sa ne gandim, Italia si-a facut-o cu mana ei.Ani de zile s-a intrat in Italia cu vize cumparate de la autoritatile italiene,atunci nu s-au gandit ce urmari vor fi. Au fost multumiti ca le vine mana de lucru ieftina, fara a fi atenti la calitatea acesteia.Acum este foarte greu sa mai scape de elementele pe care tot ei le-au tinut in brate.Nu este posibil ca in jurul marilor orase(Roma, Torino, etc.) s se creeze adevarate cartiere de clandestini;astea au aparut cu acordul, tacit,al celor de acolo.Asa ca... ar trebui sa lase ciocul mai mic.In Cipru sper sa nu se ajunga la aceeasi situatie, desi"sanse" sunt.Iar o mana de ajutor trebuie sa dati si voi, cei de acolo, care aveti tot interesul ca imaginea voastra sa nu fie stirbita.

razvan_ploiesti
Active

Postby mihai1661 » Mon May 18, 2009 10:35 pm

Italienii,nu am avut ocazia sa-i cunosc indeaproape decat din articole si cele citite prin mass-media si internet.Da,adevarul este ca si-au facut-o cu mana lor.Acum,situatia asa cum este acolo,mass-media a incercat prin diferite mijloace si tertipuri ziaristice si reportaje,sa creeze o cu totul alta imagine despre...sa ma iertati,despre Romania!!!Magaria lor nu are masura.Si cand te gandesti ca suntem latini.Cezar si-a incununat laurii victoriei inchinata Romei.Asa ca,istoria se re-creaza!!!De unde ne tragem?S-a uitat!!!Ce am fost nu mai conteaza.Acum totul depinde de noi.Noi,care suntem desprinsi de pamantul nostru si poate de cei toti dragi de acasa.,,ACASA!!!''Daca este sa ma gandesc mai bine...casa mea este oriunde,poate chiar si aici.Dar raman Roman.Imi place si nu ma rusinez.

mihai1661
Active

Postby realwahl » Tue May 19, 2009 1:57 am

Mihai, ceea ce se intampla in Italia este premeditat. Este o campanie in presa (controlata de Berlusconi), pentru a induce oamenilor teama. Astfel, oamenii vor simti nevoia sa fie protejati, si ghici cine a fost acolo pentru ei, sa ii protejeze, chiar in ziua alegerilor? Surpriza, coincidenta, tot Berlusconi!
Lucrez alaturi de italieni si crede-ma, nu vad/simt acea ura pe care incearca sa o induca presa maselor. Italienii educati sunt persoane care stiu sa discearna si nu se iau dupa tot ce scrie presa. Si daca vad romani de buna credinta, inteleg ca nu au de ce sa se teama. In fond, ei stiu foarte bine ce viata au dus acum mai putin de o suta de ani, italienii emigrati in state.
Be the change you wish to see in the world. (Mahatma Ghandi)

realwahl
Site Admin

PreviousNext

Return to Arhiva mesaje vechi: 2005-2010