scula de scula

Calculatoare, monitoare, iphone, telefoane, TV si componente.

scula de scula

Postby mikeymouse » Tue Oct 25, 2011 5:56 am

http://www.wifi ... .com/

mikeymouse
Active

Re: scula de scula

Postby realwahl » Wed Oct 26, 2011 5:34 pm

@mikeymouse: BAN 1 saptamana pentru incalcarea regulamentului, pct. 2c

Code: Select all
2. Incalcari grave ale regulamentului.
Pe forumul CyprusAlien, sunt strict interzise (si pedepsite cu un BAN) urmatoarele actiuni:
c. postarea de discutii sau deschiderea de topicuri despre subiecte care contravin legilor Ciprului sau ale Romaniei (incluzand dar fara a se limita la informatii false, vulgare, defaimatoare, rasiste, cu orientare sexuala sau orice alte date considerate ilegale pe teritoriul Ciprului sau pe teritoriul Romaniei) sau care instiga la incalcarea acestor legi. BAN 1-2 saptamani.
Be the change you wish to see in the world. (Mahatma Ghandi)

realwahl
Site Admin

Postby Shogun » Fri Oct 28, 2011 8:30 am

Eu cred ca ai exagerat cu banul.

Indicarea unui link catre un dispozitiv electronic oricare ar fi el nu contravine niciunei legi. Folosirea lui fara autorizatie sau in conditii frauduloase da si este alta mancare de peste.

Acum eu daca dau link care o baterie de mortiere ma banezi? Ca civil nu ai dreptul sa posezi asa ceva in niciun fel de conditii, sub nicio autorizatie.

Si nici despre instigare nu poate fi vorba. Omul nu a adus vorba de unde se poate cumpara, cat costa sau sa fi spus ca vinde asa ceva.
Pur si simplu a dat un link catre un site cu specificatii ale unui device electronic.

Un link pe wikipedia catre cocaina sau marihuana, nu se cheama instigare la consum de droguri, nu-i asa? Si nici nu contravine niciunei legi. Ah, cand esti prins cu ele in buzunar este ALTCEVA.

Fii cinstit si ridica-i omului banul. I-ai sters linkul, este fix opinia si convingerea ta. Dar banarea userului este deplasata.
There's always a way out

Shogun
Active

Postby realwahl » Mon Oct 31, 2011 1:50 pm

Ok, am ridicat BAN-ul.
Be the change you wish to see in the world. (Mahatma Ghandi)

realwahl
Site Admin

Postby mikeymouse » Tue Nov 01, 2011 7:59 am

Multumesc mult.

mikeymouse
Active

Return to Electronice si electrocasnice