Caut un job

Aceste mesaje vor fi mutate in curand in categoriile potrivite.

Moderator: compy

Postby Blackmonk » Tue Mar 23, 2010 4:49 pm

Salut la toti!!!!
Are idee cineva despre munca in agricultura ???? Cred ca am facut rost de un contract.

Blackmonk
Interested

Postby bogdanbf » Wed Mar 24, 2010 3:54 am

cand sa muncesti in agricultura? Ca acusi vine vara. Da, stiu, o sa spui ca vara se face agricultura.... nu si in Cipru...

Sa muncesti in agricultura...ce?
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby SPF » Wed Mar 24, 2010 8:36 am

Sa munceasca in livezi de maslini, campuri de lucerna, cresterea animalelor (vaci, oi, capre). Da, se face agricultura si in Cipru.

SPF

Postby Blackmonk » Wed Mar 24, 2010 9:16 am

Da dar problema e ca pe ultimii metri am aflat ca Enide versus Tehnic job consult care este reprenzetata de Niculina Enescu a fost si este judecata in dosarul Ioanis Piripitsis....

Blackmonk
Interested

Postby Blackmonk » Wed Mar 24, 2010 9:17 am

Si am mai auzit ca contractele din tara nu sunt valabile adica nullee in Cypru

Blackmonk
Interested

Postby Blackmonk » Wed Mar 24, 2010 9:20 am

Cica cazare si mancarea e gratuita / 8 ore pe zi/ 500 euro....Cred ca e o tzeapa,,,problema e ca am dat 100 eur si mai sunt dator cu 500eur...am semnat contract de mediere,,,Mai bine ma retrag,,,Curios sunt daca sunt obligat sa le dau si restul daca nu mai merg mai departe

Blackmonk
Interested

Postby Blackmonk » Wed Mar 24, 2010 9:27 am

Va sunt recunoscator tuturor ROMANILORcare ma vor indrumacu aceasta problema

Blackmonk
Interested

Postby SPF » Wed Mar 24, 2010 9:48 am

Prietene, fugi cat poti de repede daca ai auzit numele Piripitis. Ai pierdut 100 de euro obisnuieste-te cu ideea. Nu au cum sa te oblige sa mai le dai vreun leut.

Daca totusi insisti sa le dai restul de bani si sa vii aici, ai sa stai in container cu inca 7 insi, ai sa mananci parizer cu paine cumparat de tine si ai sa muncesti cu ziua pe 3 euro pe ora, ai sa ai pasaportul confiscat pana iti platesti toate cheltuielile (avion, etc) si comisionul (parca stiam de 800 de euro). Adica exact ce patesc muncitorii adusi de Ianis aici.

SPF

Postby clau » Wed Mar 24, 2010 10:07 am

Blackmonk wrote:Va sunt recunoscator tuturor ROMANILORcare ma vor indrumacu aceasta problema

"Da dar problema e ca pe ultimii metri am aflat ca Enide versus Tehnic job consult care este reprenzetata de Niculina Enescu a fost si este judecata in dosarul Ioanis Piripitsis....

Si am mai auzit ca contractele din tara nu sunt valabile adica nullee in Cypru"

Blackmonk ti-ai raspuns singur la intrebare si n-ar mai trebui sa fie o problema decat cei 100 euro care deja i-ai dat. Ori platesti si restul si este foarte probabil sa vii aici in conditiile care ti le-a spus SPF ori te hotarasti sa faci altceva cu acei bani (eventual sa vii pe cont propriu). In agricultura e greu tinand cont ca temperaturile in cipru sunt foarte ridicate pe timpul verii care dureaza de prin mai pana in octombrie.

clau
Moderator

Postby Blackmonk » Wed Mar 24, 2010 11:47 am

Am reusit si am reziliat contractul la timp....norok cu voi cei din cipru ca altfel era jale mare..si totusi mai este activa reteaua lui ioanis? nu s-a gasit nimeni sa-l mazileasca dupa atatea cate a fakut?

Blackmonk
Interested

PreviousNext

Return to Arhiva mesaje vechi: 2005-2010