Asigurari auto

Condusul in Cipru este o necesitate, nu un lux! Acte, scoala de soferi si informatii.
Vezi si: Anunturi auto, Transport Romania-Cipru

Re: Asigurari auto

Postby yonutzb89 » Sat Oct 27, 2012 4:20 pm

sal..am si eu o intrebare.sunt de putin timp in cipru si as dori sa-mi cumpar o masina.pot sa-mi cumpar pe numele meu daca nu am foaie galbena?daca nu,pot sa o cumpar pe numele altei persoane si sa-mi fac asigurare pe numele meu?ai putea te rog sa-mi spui si un pret aproximativ pt asigurare(spre ex intre 200 si 300 de euro)?am permis romanesc de 3 ani,si vreau sa-mi cumpar o honda integra,1995,motor 1.6..multumesc

yonutzb89

Postby ursache.lavinia99 » Tue Jun 26, 2018 3:41 pm

Buna ziua! Sotul meu este stabilit de ceva vreme in Cipru, Limassol si ar dori sa isi cumpere o masina pentru ca ii vine foarte greu in aceste conditii. As vrea sa imi spuneti, exista ceva restrictii in vederea efectuarii unei asigurari ? Mentionez ca are 20 de ani, permisul de conducere romanesc l-a dobandit pe data de 1 august 2017,fara incidente, categoria B,nu are inca o masina,dar ca ideal ar vrea una pana in 1,6 motor.

ursache.lavinia99

Postby realwahl » Wed Jun 27, 2018 1:05 am

Nu exista restrictii, insa costul asigurarii se stabileste in functie de mai multi paramentri, dintre care unii (varsta, vechimea permisului, tara emiterii) il dezavantajeaza, deci probabil va plati un pic mai mult decat un cipriot care are permis de multi ani. Sa ceara cateva oferte de la mai multe companii de asigurare, pentru a le compara.
Be the change you wish to see in the world. (Mahatma Ghandi)

realwahl
Site Admin

Previous

Return to Sofer in Cipru