Locuri de munca in Cipru

Aceste mesaje vor fi mutate in curand in categoriile potrivite.

Moderator: compy

Locuri de munca in Cipru

Postby realwahl » Mon Mar 10, 2008 4:27 pm

Am facut recent o pagina cu joburi in Cipru la http://www.cyprusalien.com/locuri_de_munca_in_cipru.php . Sunt prezentate toate anunturile de locuri de munca oferite pe BestJobs.ro in Cipru. Lista este actualizata in timp real, deci puteti gasi ultimele oferte de munca postate de angajatorii din Cipru sau de agentiile de recrutare din Romania.

Daca mai stiti alte site-uri de joburi care ofera un RSS cu joburi pentru Cipru, va rog sa-mi dati un PM/email si le voi adauga.
Last edited by realwahl on Thu Oct 01, 2009 1:17 pm, edited 2 times in total.
Be the change you wish to see in the world. (Mahatma Ghandi)

realwahl
Site Admin

SALUTARE

Postby veronika » Tue Mar 11, 2008 12:45 pm

REALWAHL am si eu o intrebare ;Trebuie neaparat sa plec prin firma ?eu voi pleca acum la inceputul lui iunie pe cont propriu banuiesc ca ei au un intermediar acolo in cazul in care merg si solicit un loc de munca la firma asta ar putea sa ma angajeze?stii ceva?Nu vreau sa depind de ei Chiar as vrea un loc de munca dak stie cineva pentru LARNAKA.am foarte multe calificari si specializari ca BARMAN ,OSPATAR,LUCRATOR COMERCIAL,AGENT DE VANZARI,GESTIONAR,Credeti ca mi-as putea gasi pentru meseria mea altceva nu stiu sa fac asta lucrez de cand am terminat scoala,Dak stiti ceva orice mi-ar fi de folos din iunie incolo ma voi muta definitiv asa ca ar fi binevenit orice. va pooop
Image

veronika
Active

Postby realwahl » Tue Mar 11, 2008 3:46 pm

Lista de locuri de munca publicata in prezent contine in majoritate anunturi oferite de agentii de plasament forta de munca. Cred ca sunt destul de putini angajatori din Cipru care sa isi faca singuri cont pe BestJobs.
Pentru a veni in Cipru pe cont propriu, sunt multe discutii si sfaturi pe forum - de ex. http://www.cyprusalien.com/forum/viewtopic.php?t=573 . Este recomandat sa vii pe cont propriu, insa inainte de asta trebuie sa "iti faci temele". Pentru a veni si munci pe cont propriu, site-ul EURES este foarte bun (2668 joburi in Cipru in acest moment). Pe EURES insa nu am gasit un RSS feed pentru a afisa real time lista joburilor. Le-am scris sa le cer asta si acum astept raspuns.
Last edited by realwahl on Thu Mar 20, 2008 11:27 am, edited 1 time in total.
Be the change you wish to see in the world. (Mahatma Ghandi)

realwahl
Site Admin

salll

Postby veronika » Tue Mar 11, 2008 4:04 pm

Multumesc pentru raspuns realwahl .Sper ca nu te superi daca m-ai am nevoie candva de o informatie din partea ta consider ca esti in masura de a putea raspunde.ms. :?: :roll: :roll:
Image

veronika
Active

BUNA LA TOATA LUMEA

Postby veronika » Wed Mar 12, 2008 5:32 pm

Mersi pentru mesajul privat realwahl :roll: miam facut deja un cont pe eures si un cv.pa :wink: :wink: :wink: :wink: :lol:
Image

veronika
Active

Postby monica12345 » Fri Jul 11, 2008 12:31 pm

Cine ar putea sa ma ajute cu cateva rasp la niste intrebari ?
1. Daca ajung in Larnaca unde pot sa merg ca sa-mi gasesc de munca in constructii?
2. Cam cat se plateste?
3. Cat costa chiria aproximativ?
4. Si cam cati bani ar trebui sa am la mine ca sa-mi ajunga o luna?
Va multumesc.

monica12345
Interested

Postby Danice » Sat Jul 12, 2008 5:14 pm

Daca nu ai citit deja, uite niste informatii aici:

http://www.cyprusalien.com/forum/viewto ... 9233e#2495

Despre cum te poti angaja in Larnaka nu stiu prea multe. In Niosia exista un doua organizatii,PEO si SEK parca, unde poti merge si te indruma catre un loc de munca, nu costa nimic. In constructii nu cred ca e greu de gasit, numai cladiri in constructie vad peste tot...
E bine sa ai macar 1000 de euro cu tine, dar depinde ce vrei sa faci. Daca vrei sa inchiriezi un apart trebuie sa platesti chiria pe o luna si inca un depozit, egal cu valoarea chiriei. Depozitul il primesti inapoil la sfarsit. Deci, daca inchiriezi ceva cu 400 de euro sa zicem, vei plati de fapt 800. Mancarea pe o luna si transportul cred ca intra in 200 de euro, dar mai sunt si tot felul de cheltuieli neprevazute...

Bafta!

Danice
Active

caut loc de munca

Postby microbistu » Wed Aug 06, 2008 2:30 pm

salut.....sunt in cipru de 3 saptamani...lucrez ca ajutor de bucatar in kathikas...un sat de langa paphos...si as vrea sa mi schimb locul de munca dar deocamdata mai stau aici cam o luna sa castig ceva bani ...mar interesa un loc de munca incepand cu data de 15 septembrie ...am lucrat in romania 3 ani ca pizzer am calificare de bucatar in romania si as vrea daca se poate un job ca ajutor de bucatar,pizzer sau barman....as vrea sa te rog daca ma poti ajuta cumva sa gasesc un job incepand cu aceea data....sunt nou aici si nu am prea multe cunostinte in cipru....vorbesc engleza f bine ...sper ca ma poti ajuta....mersi
daca vrei sa luam legatura pt mai multe detalii numarul meu de telefon este 99975298
multumesc inca o data
sper sa tinem legatura
ce va fi......va fi.....incercarea moarte nu are

microbistu

Postby Klaxxy » Tue Dec 09, 2008 12:56 pm

Buna ziua tuturor!
Caut, de cateva luni, un alt job aici, in Romania. Azi dimineatza insa m-am pomenit cu o oferta de munca pentru Larnaca, Cipru. Nu stiu detalii (astept sa primesc ceva telefoane azi) dar mi s-a spus ca este vorba de un post de inginer coordonator de lucrari - profil electric - pentru aeroportul din Larnaca. Mi s-a spus chiar ca cei de acolo imi vor trimite rapid si bilet de avion pentru prezentare la post. Salariul pare acceptabil, desi nu foarte mare.
Problema mea este urmatoarea:
Nu sunt foarte tanar. In perspectiva pensionarii (mai am, totusi, cativa ani buni pana atunci) sunt interesat de mentinerea vechimii in munca in tara. Presupunand ca mi se va oferi un contract interesant, stiti ceva referitor la conditiile prin care contractul poate fi avizat de Ministerul Muncii din Romania? Eventual si in ce conditii.
Va multumesc anticipat pentru ajutor!

Klaxxy

Prosteala pe fata

Postby kunta_kinte » Thu Jan 29, 2009 12:49 pm

FAceti-va fratilor CV-uri pe Eures si o sa primiti de munca can mi-oi vede cefa ...de ce ../ pentru ca am pus shi eu si am primit-o in brate ...m-am hotarat sa plec pe cont propriu mai mult ...nu mai pot astepta......nu va incredeti in acest site ....prosteala romneasca pe fata.....

kunta_kinte
Active

Next

Return to Arhiva mesaje vechi: 2005-2010